Olej LAUROWY Z WAWRZYNU 100% czysty, naturalny 60ml

Kod producenta: 5903890444594
Dostępność:
Jest Jest
 (45 szt.)

OLEJ LAUROWY Z WAWRZYNU SZLACHETNEGO

tłoczony na zimno ze świeżych owoców

100% CZYSTY, NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

 

WSKAZANIA:

- trądzik, wypryski, skóra tłusta

- zmiany skórne, łuszczyca, półpasiec, grzybica

- wypadanie włosów, łupież

- zmieniona chorobowo skóra

- kruche, łamliwe właosy

- zniszczone paznokcie

- bóle stawów i reumatyzm

W starożytnej Grecji, liście laurowe były używane w wróżeniach Wyroczni Delfickiej. Liść laurowy był poświęcony bogom: Apollo i Aesculapis.
Obecnie drzewa laurowe rosną w Chinach, Izraelu, Algierii, Maroku, Libanie, Turcji, Jugosławii, Rosji, Grecji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Meksyku i na południu USA.


Wawrzyn szlachetny (Laurus nobilis L.) zwany także drzewem laurowym lub bobkowym znamy przede wszystkim z liści laurowych obecnych w naszych kuchniach, jak również z owoców w kształcie śliwki, z których jest tłoczony dobroczynny, zielony, gęsty olej. Jest wiecznie zielonym krzewem lub niewielkim drzewem o czarnej korze. Ma eliptyczne, skórzaste liście. Owocami są jajowate, ciemnobrunatne, prawie czarne jagody. W lecznictwie stosuje się wszystkie części tej wyjątkowej rośliny: liście wawrzynu, owoce wawrzynu, olejek eteryczny destylowany z liści i owocków oraz olej tłoczony ze świeżych owocków.


Olej laurowy oferowany w naszym sklepie jest tłoczony na zimno ze świeżych owoców, jagód wawrzynu szlachetnego. Ma ciekawą ciemnozieloną barwę i intensywny zapach. W temperaturze powyżej 25 stopni zaczyna się topić. W skład naszego oleju ze świeżych owoców wchodzą glicerydy kwasu laurynowego, palmitynowego, olejowego i linolowego oraz olejki eteryczne. To nieoceniony antyseptyk, lek na wszelkie problemy skórne.


WŁAŚCIWOŚCI OLEJU LAUROWEGO:

- olej znany jest ze swoich właściwości przeciwtrądzikowych, ściągających i przeciwbakteryjnych, można go stosować punktowo na pryszcze.

- skuteczny środek pobudzający wzrost włosów, oraz pomagający w walce z łupieżem, do stosowania jako wcierka w skórę głowy na kilka godzin przed myciem
 - odżywka do włosów wypadających, słabych, nadmiernie się przetłuszczających oraz w przypadku zanieczyszczonej skóry głowy


 - ma działanie rozgrzewające, stąd na twarz należy dodać olej laurowy do innego oleju bazowego, polecamy połączenie z olejkiem z czarnego kminu, arganowym, z czarnuszki

- stosowany jest w leczeniu zwichnięć i obrzęku stawów, a także gojeniu trudno gojących się ran i zmian łuszczycowych, wykazuje się jako skuteczny lek uśmierzający ból różnego pochodzenia reumatycznego i artretycznego.

UWAGA! Produkt wrażliwy na temperaturę. Powyżej 25 stopni zmienia swój stan skupienia na rzadki płyn i może wyciekać ze słoiczka, nawet zakręconego.

Ingredients: Laurus nobilis L.


Poj.  60ml, szklany słoik z aluminiową nakrętką